Zadzwoń i umów prywatną wizytę: 500 650 117

Strefa pacjenta

Zapraszamy do zapoznania się z naszym darmowym systemem służącym do rejestrowania wizyt online!

Oszczędność czasu, darmowe konto i wiele wiele innych! Zobacz Strefę Pacjenta i jej możliwości.

Podziel się:

Gdzie nas znajdziesz?

ul. Obornicka 16-18 - Wrocław
(wejście obok poczty)

Zobacz jak do nas dojechać

W jakich godzinach przyjmują lekarze?

Rejestracja telefoniczna

Poradnia prywatna

tel. 500 650 117

Poradnia internistyczna

tel. 71 352 64 91

Poradnia pediatryczna

tel. 71 352 54 84

Rejestracja czynna:
od poniedziałku do piątku
w godz. 8 00- 18 00

Łatwy dojazd!

Autobus: 142, 118, 130, 119, K

Tramwaj: 1, 7, 8, 15

Przed przychodnią znajduje się duży, wygodny i bezpłatny parking.

UROLOG

Lekarz: Aleksandra Zemła

Zobacz cennik TUTAJ

Urolog – specjalista zajmujący się funkcjonowaniem, wadami patologicznymi i schorzeniami układu moczowo-płciowego.

Lekarz urolog

W przypadku mężczyzn dotyczy to wad członka, zbyt krótkiego wędzidełka, leczenia stulejki, zaburzeń prostaty, niektórych postaci impotencji, chęci poddania się obrzezaniu. Wielu mężczyzn pomimo problemów z oddawaniem moczu czy zaburzeniami funkcji seksualnych unika wizyty w gabinecie urologicznym, z powodu skrępowania. Tymczasem badanie jest proste i nieinwazyjne, a pozytywne skutki leczenia mogą znacznie poprawić jakość życia pacjenta.

Najczęstsze problemy, z którymi zgłaszają się pacjenci do urologa to: choroby prostaty (gruczołu krokowego, stercza), przerost łagodny, zapalenie, rak, infekcje układu moczowego, dysfunkcja erekcji, kamica moczowa, nowotwory (jąder, nerek, pęcherza moczowego, prostaty) oraz zaburzenia trzymania moczu.

Rak prostaty jest jednym z najczęstszych nowotworów u mężczyzn w wieku podeszłym, a w Polsce to trzecia część zgonów na choroby nowotworowe. Guz ten rozwija się powoli, niekiedy bezobjawowo, dlatego tak ważne jest wykrycie go w fazie, w której można go skutecznie leczyć. Konieczne jest zatem regularne badanie gruczołu krokowego po 50 roku życia, lub wcześniej w przypadku zaburzeń w oddawaniu moczu.

Kolejną męską dolegliwością są zaburzenia erekcji, wiele z nich jest skutecznie i bezpiecznie leczonych. Proces starzenia się organizmu związany jest z obniżonym poziomem męskich hormonów płciowych produkowanych przez jądra. Towarzyszą temu obniżenie libido, osłabienie potencji, pogorszenie jakości życia i ogólnego samopoczucia, zmniejszenie sprawności fizycznej i intelektualnej, zaburzenia snu. Uzupełnienie niedoborów hormonalnych zaleconych przez urologa może mieć w tym wypadku kluczowe znaczenie.

Inne choroby układu moczowego to: odmiedniczkowe zapalenie nerek, kamienica nerkowa (moczowa, mocznica, uremia, zespół morczycowy), rak nerki, ostre toksyczne zapalenie nerek, zapalenie pęcherza moczowego, kłębkowe zapalenie nerek, wysiłkowe nie trzymanie moczu. W leczeniu ostrych chorób nerek stosuje się dializę pozaustrojową, której celem jest usunięcie z organizmu szkodliwych produktów przemiany materii.